XIV LEGION

My oszukani, idziemy by skąpać we krwi naszych wrogów

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

Ogłoszenie

Za zgodą Triassa zostały założone cztery generalne tematy gdzie nie trzeba być zalogowanym żeby wejść i coś napisać. Warunkiem jest tylko żeby temat do pisania powstał w odpowiedniej kategorii ponieważ os. niezalogowana nie ma uprawnień do zakładania tematów. Jak zauważycie po wylogowaniu nie widać reszty forum także konwencja o parszywych szpiegach zachowana ;)

  • Index
  •  » Taktyka
  •  » Atak - i wszelkie wymysły na ten temat :)

#1 2008-12-14 14:52:26

Daweorn

Administrator

5320637
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-11-23
Posty: 305
Punktów :   

Atak - i wszelkie wymysły na ten temat :)

Pozwólcie, że wkleję tutaj jakże konkretną wypowiedź naszego kolegi, żeby nie straciła na ważności!!!

Grzechos (klan) 14 grudzień 2008 - 11:14:55

Witajcie i słuchajcie.

Nadal uwazam ze mamy złe formacje bitewne.
Ja pół godziny temu straciłem wszystkie balisty i 2,2K kuszników walczac z słabym przeciwnikiem przez złe ustawienie.
Nie wiem co by sie stało jakbym miał z takim ustawieniam walczyc z H.
Oto bitwa.
http://game.khanwars.wp.pl/doklad.php?i … world_id=1
Uwazam ze ta formacja to typowe ustawienia, a ja wziałem je do ataku.

Chyba bedzie lepiej jesli przy opcji atak
Ck bedzie w pierwszej linni.
a w drugiej linni ustawimy kuszników i balisty.
U mnie moi 11K kusznicy dopiero sie właczyli do bitwy przy 3 ruchu, a to za duzo, trzeba ich blizej przeniesc.
Bitwe uratowałe mi zas CK.

A co wy mo tym mysliscie?
Trzeba rozgraniczyc ocje bitewne na atak i obrone.



Z kolei zdanie Miru na temat ataku:
miru666 (klan) 14 grudzień 2008 - 11:20:24

Grzechos,
wiele probowalem i wiem ze najlepiej:
ATAK
1.CK w pierwszej linii
2.ilosc CK min 1700
3.mieso 1 i 2 linia
4. w 3 linii troszke LK i Szpiegow lub lucznikow
5.4 linia to Balisty Kusznicy Konny Lucznik
6. W kazdej linii ktos musi byc
Najlepiej miec kazda jednostke nawet po 10szt poniewaz np 500kusznikow atakuje 10 pikinier, traca ruch a wybijaja ilosci smieszne!!!


Zdanie Cartera na ten temat:
Jeżeli CK w 1 linii to co najmniej 2000 kosztem np. zawodowych z 3/4.
Wezmą na siebie cały ciężar ataku i obrony, no i troche ich zostanie na murze.
Natomiast kusze i balisty w 4.
Pomiędzy oczywiście mięsko

To moje subiektywne zdanie


Dramgan:
powyżej pewnego stopnia rozwoju armii wygranie walki sprowadza się do wyeliminowania CK przeciwnika. Jak posprawdzacie raporty zobaczycie że wygrywa ten, komu zostanie CK. Ustawienie CK w 1 a reszty w 4 powoduje, że tak długo jak stoi CK to 4 linia jest nie do ruszenia za to rozwala 1 linię przeciwnika. Jednakże CK bierze na siebie całe udeżenie przeciwnika i ma ogromne straty. Ustawienie CK w 3 lini a mięska w 1 i 2 zmniejsza straty (co zawsze krzyczał Trolll) pod warunkiem że rdzeń armii przeciwnika padnie w pierwszej i drugiej rundzie. Jest bardzo dobre ustawienie obronne za murem (pierwsza tura przeciwnik rozwala mięso. Co do ataków to wszystko zależy z czym walczymy. Starcie z highlandem tak czy siak polega na wybiciu CK przeciwnika i wygra ten czyja CK wytrzyma dłużej.

Mój pogląd na ten temat:
Dochodzę do bardzo konstruktywnych wniosków. CK... co zrobić z tą CK... ja bym powiedział że 2-linia.... całe mięso w 1-linii.... trzecia linia kusznicy a w czwartej balisty i co tam chcecie. Uważam że takie ustawienie byłoby killerskie dla przeciwnika.

Już uzasadniam.... podczas ataku najważniejsze jest ograniczenie strat w pierwszej rundzie.... po pierwszej rundzie gdy przebijamy bur i wjeżdżamy w przeciwnika jesteśmy w zasięgu jego balist i kusz co powoduje ogromne straty w drugiej i trzeciej rundzie naszej CK... nie wiem jak wy ale ja nie lubię tej drożyzny tracić Następnie dlaczego Kusze w 3-linii? dlatego że już się pierwszą linią przeciwnika mogą zająć od pierwszej rundy. Nie wiem jak to jest czy mur jest atakowany najpierw przez balisty czy przez kusze ale jeżeli przez balisty to kusze później sypią po pierwszej linii oponenta... uważam że takie ustawienie również byłoby naprawdę dobre przy obronie. Możemy zapomnieć o ustawieniach typu - kusze i łucznicy w1-linii ponieważ w pierwszej rundzie od razu oponent kawalerią nam czyści ich i nie mamy później nic do gadania...




Proszę nie pisac mi tutaj bzdur typu - "podoba mi się, zastosuję się do Dramgana", albo "pomysł Grzechosa jest fajniejszy".  Tylko konstruktywne wypowiedzi uzasadnione!!! To nie jest temat o wydawaniu się tylko dlaczego komuś się wydaje tak, a nie inaczej.


Offline

 

#2 2009-01-01 12:16:03

Triass

Administrator

Skąd: Opole
Zarejestrowany: 2008-11-22
Posty: 268
Punktów :   
WWW

Re: Atak - i wszelkie wymysły na ten temat :)

Witam.

Zastanawiam się nad wyższością zawodowych łuczników nad kusznikami...

Mimo, iż kusznicy po zsumowaniu siły przeciwko wszystkim jednostką mają 357, a zawodowi 231 to siłę przeciwko kawalerii mają: kusznik - 63, a zawodowy - 73,5.

Jak myślicie warto inwestować w zawodowych? Dodam, iż życie mają takie same - 92 oraz zasięg - 4.

Offline

 

#3 2009-01-01 21:17:16

Trolll

Administrator

Skąd: Wawka
Zarejestrowany: 2008-11-22
Posty: 215
Punktów :   

Re: Atak - i wszelkie wymysły na ten temat :)

Triass dlatego zauważyłem w H miedzy innymi, że maja zawodowych na przykład 1000 i 6 000 kusz.......

Nie mniej balisty są potrzebne i ja w armii ustawiam średnio 400 by kusz mieć więcej.....


i jeszcze dygresja co do ustawień w ataku
Daweorn pisał by CK ustawiać w 2 lini a miesko w 1 i 3 , 4 miotające........
powiem dlaczego to nie jest dobry pomysł........ kiedy padnie 1 linia wszystko przesuwa sie o 1 i wtedy kusze z 4 lądują w 3 i sa narazone szybciej na ataki   a i tak dopoki CK nam naie padna, to przeciwnik nie przedrze się dalej (jakieś szczątki dolecą ale to nie to samo )
pozdrawiam

Offline

 

#4 2009-01-01 22:05:53

Jasio

Moderator

Zarejestrowany: 2008-12-11
Posty: 43
Punktów :   

Re: Atak - i wszelkie wymysły na ten temat :)

Kurde co tu mądrego napisać jak to wy jesteście mistrzami bitew.
Będę się upierał bezwzględnie za obstawianiem ck w pierwszej lini, cale miesko tez tylko pierwsza linia. Balisty, kusze i łuki w czwartej (to przy ataku). Dlaczego tak uważam? Powiedzmy, że przeciwnik ma takie samo ustawienie jak opisane wyżej. Jeżeli przesuniemy ck do drugiej lini to kusze, balisty i zawodowe łuki sprzątają nam całą pierwszą linię. Nie dostaje ck ale już w następnej rundzie wszystkie ataki skupiają się na ck i straty są duże. Jak jeszcze coś wsadzimy w trzecią linię to zanim nasze balisty, kusze itd zaczną walkę jest już wsasadzie po bólu bo naszą ck szlak trafi. Po to jest ck by walczyć, jest droga bo jest najlepsza.
W obronie za murem jest trochę inaczej gdyż dla przeciwnika to jest nasza pierwsza linia. Dla obrońcy mur się nie liczy. Dlatego wsadzając wszystko co miota w drugą linię razimy przeciwnika do lini trzeciej. Czy jest tam ck, czy inne miesko to dostaje w pupę.
Po to to mówię, że nigdy nie wiadomo jak będzie bronił się przeciwnik. Jeżeli ustawi obronę jak opisałem. To obojętnie gdzie postawimy ck to i tak ona jest w polu rażenia. Co innego jak przeciwnik postawi wszystko co ma zasięg 4 w lini ostatniej. Wtedy ck może być nawet w lini trzeciej.

Trochę opowiem historii (niektórzy będą wiedzieć o czym mówię).
Kiedyś nadziałem się na pułapkę przy zdobywaniu zamku. Nie chcąc wytracać bez sensu ck ustawiłem ich w czwartej lini razem z kusznikami. W pierwszej, drugiej i trzeciej lini też coś tam było. Przeciwnik, który zastawił pułapkę miał ck w 3 lini. Siły można rzec były wyrównane. Gdybym postawił wowczas ck w pierwszej lini to bym wygrał, postawiłem w czwatrej i przegrałem. Byłem chytry, a chytry dwa razy traci. To, że ck drogo kosztuje nie oznacza, że należy ją oszczędzać. U mnie ck zawsze w pierwszej lini. Nie popełniam już tego błędu.

Offline

 

#5 2009-01-19 19:12:55

Daweorn

Administrator

5320637
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-11-23
Posty: 305
Punktów :   

Re: Atak - i wszelkie wymysły na ten temat :)

waldekw 19 styczeń 2009 - 19:11:59

to metoda warrios na 4 lini po przeciwnych stronach umieszczasz strzelcow oni wtedy bija do srodka i ponosza male straty najlepiej miec z 2.500 zawodowych lucznikow i z 4-7 tys kusznikow wtedy wystarczy 1700-1800 ciezkozbroinych


Offline

 

#6 2009-01-22 16:07:05

Moose

nowy

Zarejestrowany: 2008-11-22
Posty: 16
Punktów :   

Re: Atak - i wszelkie wymysły na ten temat :)

To tu daje raporcik do rozkminienia: http://game.khanwars.wp.pl/doklad.php?i … world_id=1
Ewentualne rady co do ustawienia/ilości wojska mile widziane Byłabym zadowolony z wyniku tego ataku gdyby nie fakt że avionics dobił mi tych kudzników i z. łuczników chwile po tym jak wrócili... Niestety nie chciało mi się siedzieć w nocy no i tak się skończyło że mam teraz 1,5 armii... Armie stworzyłem eksperymentalnie, aczkolwiek myślę iż się sprawdziła. Jak wida upchnąłem całkiem słuszną ilość ck, kusz, balist i zawodowych nie zapominając o mięsku

Offline

 

#7 2009-01-22 19:31:07

Daweorn

Administrator

5320637
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-11-23
Posty: 305
Punktów :   

Re: Atak - i wszelkie wymysły na ten temat :)

Moose.. nie wiem ale nikt z nas wypowiadających się tutaj wczesniej nie pisał o takiej taktyce jaka była w Twojej armii, porady to nie do nas tylk odo tego kto Cię uczył tej taktyki.
Jeżeli chodzi o moją ocenę tego starcia?? Wygrałeś tylko dlatego że miałeś trochę większa armię... praktycznie takie same ustawienia przeciwko siebie, takie same proporcje wojska z jednym wyjątkiem... miałeś więcej balist. zadecydowało o szybszym wybiciu strzelających przeciwnika.


Offline

 

#8 2009-01-22 22:23:12

Moose

nowy

Zarejestrowany: 2008-11-22
Posty: 16
Punktów :   

Re: Atak - i wszelkie wymysły na ten temat :)

Kiedyś coś było wspominane o czymś podobnym. A temat chyba jest ogólny co do ataków i pomysłów na nie Nie rozumiem czemu porady nie maja być od Was? Jak napisałem jest to armia eksperymentalna czyli nikt mnie jej nie uczył, wiec chciałem czyjegoś fachowego spojrzenia Btw a miałem więcej balist bo on zainwestował w kuszników

Ostatnio edytowany przez Moose (2009-01-22 22:25:06)

Offline

 

#9 2009-01-23 09:27:09

Daweorn

Administrator

5320637
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-11-23
Posty: 305
Punktów :   

Re: Atak - i wszelkie wymysły na ten temat :)

ale mi chodziło tutaj o wartość bojową... 100 balist nie ma sensu... już lepiej ich nie tachać ze sobą


Offline

 
  • Index
  •  » Taktyka
  •  » Atak - i wszelkie wymysły na ten temat :)

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl