XIV LEGION

My oszukani, idziemy by skąpać we krwi naszych wrogów

Ogłoszenie

Za zgodą Triassa zostały założone cztery generalne tematy gdzie nie trzeba być zalogowanym żeby wejść i coś napisać. Warunkiem jest tylko żeby temat do pisania powstał w odpowiedniej kategorii ponieważ os. niezalogowana nie ma uprawnień do zakładania tematów. Jak zauważycie po wylogowaniu nie widać reszty forum także konwencja o parszywych szpiegach zachowana ;)

  • Index
  •  » Archiwum
  •  » propzycje senatu (rady) czy jak to zwał.....

#31 2008-11-24 15:18:11

Daweorn

Administrator

5320637
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-11-23
Posty: 305
Punktów :   

Re: propzycje senatu (rady) czy jak to zwał.....

Najlepszy klan to Polanie... 500 ludu... ze wszystkimi pokój... normalnie peace and love .... a ja za jakieś trzy godziny przejmę ich zamek


Offline

 

#32 2008-11-24 15:33:22

dreammanifest

Gość

Re: propzycje senatu (rady) czy jak to zwał.....

  ja tyz ze 3 farmi ...

 

#33 2008-11-24 19:49:21

Dramgan

nowy

11047391
Zarejestrowany: 2008-11-22
Posty: 93
Punktów :   

Re: propzycje senatu (rady) czy jak to zwał.....

To tylko propozycje bo przy większej liczbie graczy nie jest łatwo to ogarnąć.
Mit-su masz racje dogadujemy sie dobrze. Kwestia polega tylko na scaleniu całości jako jeden sojusz (klan). Jak chcemy grać lokalnie to zróbmy jak highlander max 10 osób w soju z jednego rejonu. Mamy w tedy wspólnych wrogów, wspólne walki i obronę i wszystko gra. Tyle że w tej chwili jest nas na 7 takich sojuszów. Zobaczcie co się dzieje na forach, ilość naszego cudownego spamu rozrasta się przez co sprawy ważne umykają, giną w tłumie. Zaproponowana struktura jest prosta. każdy rejon wybiera przedstawiciela do senatu. Senat rządzi klanem. pozostałe funkcje wykonują swoje zadania nie decydują.
Teraz przykład klan THE nas zaatakował, nasza odpowiedź: WOJNA wypowiada jeden gracz, drugi w tym czasie pyta klan o co chodzi a trzeci akurat jest w centrum a ma duże problemy i układa sie z najbliższymi z tego klanu żeby go nieatakowani, czwarty w tym czasie juz wysłał armie. I co dalej rusza każdy na ślepo czy uzgodnisz lokalnie że atakujesz Pana X a ja jestem z innego rejonu nie wiem o tym i też do niego pojadę Jak będę pierwszy i wygram to masz figę A 2 pola dalej zostanie zameczek nietknięty. Albo inaczej część z nas współdziała np. z kaczaszwilim, ale tonie mój rejon a jego zamek mi się podoba ATAK. Kaczaszwili sie loguje i .... w zamian za pomoc został zezłomowany (oczywiście to raczej absurdalny przykład ale może pomoże coś zrozumieć.
Kto ma plany i propozycje super niech je przedstawia jeżeli koncepcja będzie przemyślana na cały klan to niech ja prowadzi do końca. Nie mówimy tu o lokalnych atakach a o działaniu globalnym (pamiętacie plany z walki z mordorem) tam w ruch miał być puszczony cały klan a nie 5 zameczków najbliżej bo jak skasujecie wojo a oni przejdą do kontry to posty o pomoc do wszystkich się posypią a nie tylko do rejonu.
Propozycje funkcji powstały by zgrać wszystko globalnie i odciążyć lidera. Lokalnie każdy rewir może się rządzić swoimi ustaleniami.

Ale możemy prościej, Mamy lidera będzie rada i koniec. Na początek w zupełności wystarczy.
I nawet nie głupie zacząć w ten sposób bo aparat władzy jest konkretny, a jak w między czasie zajdzie potrzeba lider powoła nowe funkcje (tyle że to już było).
P.S. Faktycznie w ZUS-ie struktura jest prostsza, Tyle że tam info z pokoju do pokoju nie przechodzi, albo dociera dopiero po miesiącach.

Offline

 

#34 2008-11-24 20:03:52

Triass

Administrator

Skąd: Opole
Zarejestrowany: 2008-11-22
Posty: 268
Punktów :   
WWW

Re: propzycje senatu (rady) czy jak to zwał.....

tam informacja z pokoju do pokoju przechodzi pocztą - listem polecenym

Dramgan prawi mądrze. Będą dzielnicowi czy wojewodowie (RADA) i dwie specjalne funkcje - strateg - Bolek bo wspólnie ze mną opracował plan podziału dzielnicowego i właśnie Ty Dramganie jako dyplomata.

Wydaje mi się, że będzie tak najlepiej.

Dyplomata - osoba odpowiedzialna za kontakt na zewnatrz klanu, co nie znaczy, że nie można z nikim rozmawiać spoza klanu znaczy to, że wszelkie decyzje dobre i zle będzie on przekazywał i tak samo będzie się zajmował werbowaniem do klanu... choć na razie myślę, że z tego obowiązku zrezygnujemy puki sytuacja z dzielnicami sie nie wyklaruje.

Kto uważa inaczej niech się wypowie, kto je popiera... tez moze  sie wypowiedziec

Offline

 

#35 2008-11-24 20:59:18

Daweorn

Administrator

5320637
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-11-23
Posty: 305
Punktów :   

Re: propzycje senatu (rady) czy jak to zwał.....

Triass i Damgan - popieram. Właściwie w moim poprzednim poście dokładnie o to mi chodziło. Na razie nie komplikujmy. Chciałoby się powiedzieć - "nie od razu Rzym zbudowano" ;P ale przemilczmy ten wątek. Mimo wszystko dobrym, pośrednim rozwiązaniem między maksymalną prostotą, a ogromnym rozbudowaniem jest idea Triassa... i za to Cię lubię Takie jest moje zdanie. Szef/Dzielnicowi(jej, jak to brzmi;) )/ Inkwizycja/ Dyplomata i Strateg w zupełności na początek i pewnie na dłuższy czas wystarczą. Tyle na ten temat

Ostatnio edytowany przez Daweorn (2008-11-24 21:00:46)


Offline

 

#36 2008-11-24 21:05:11

dreammanifest

Gość

Re: propzycje senatu (rady) czy jak to zwał.....

Tak zdecydowanie Dramgan nadaje sei swietnie na Dyplomate !!

hmm po co ja to pisze przecie wszyscy o tym wiedza ;p

pzdr

 
  • Index
  •  » Archiwum
  •  » propzycje senatu (rady) czy jak to zwał.....

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl